Sportovní den pro základní školy

Po dvouleté odmlce se v pondělí 27.6 uskutečnil 5.ročník Sportovního dne pro základní školy. Jelikož jsme se v minulých letech účastnily, tak rozhodnutí bylo jasné “Jdeme do toho“.
Program byl vcelku jasný, vsadíme na osvědčenou klasiku doplněnou o pár novinek.
Jak se již potvrdilo v minulých letech EPP házedla měly úspěch, letos byly doplněny o možnost si vyzkoušet řízení Rc letadla na leteckém simulátoru Phoenix RC v naší klubovně na sportovní hale, role instruktora se ujal Franta Polášek. Nemusím zde popisovat, jaký byl zájem. 🙂
Venkovní altán obsadila výstava Rc modelů, doplněná o ukázku historického a současného RC vybavení, ukázka materiálů pro 3D tisk a výrobků z 3D tisku. Úvodní slovo obstaral kolega Petr Píštěk s dalším výkladem a odpovědi na otázky zvídavých žáků jsem podělily. O živé letové ukázky se postaral Franta Krhovský, byla to zajímavá podívaná na poletující házedla a mezi nimi se prohání cca metrový model.
Velký zájem byl i o reálnou předletovou zkoušku a následný test výkonu motoru(v altánu využit na ochlazení přihlížejících) modelu Cesna 152,(vyrobeného technologií 3Dtisku, rozpětí je cca 160cm a hmotnost cca 2-2,3kg).
V prostoru pro házedla se s F. Krhovským pohybovali naši junioři ve složení: Matěj Miklík, Dalibor Plesner a Barbora Plesnerová, kteří pomáhali s instruktáží.
Na závěr poděkování všem pořadatelům a vedoucím kroužků, klubů a sdružení za tu námahu s kterou vše děláte.

PS: Dělejte to co máte rádi a za rok se sejdeme zase znova.